Selvedge denim - o čom to celé je?

by v Móda na

Obchod GENTRY Vám ponúka ako jediný z predajcov na Slovensku ručne šité rifle značky RED COTTON DENIM! Rifle selvidge denim pre mužov sa stali hitom. Chcete mať vo svojom šatníku kúsok, ktorý obohatí Váš štýl a každý deň bude kvôli nim zážitkom? Dámy, chcete svojmu mužovi kúpiť darček, na ktorý nezabudne? Potom sú tieto rifle pre Vás ako stvorené!

RED COTTON DENIM KUPITE TU

denim – nezničiteľná tkanina

Pôvodné denimové nohavice boli využívané už v 16. storočí talianskym námorníctvom. V 18. storočí prerazili  do Ameriky ako výlučne pracovné oblečenie otrokov, plantážnikov, robotníkov a zlatokopov. Tkanina nazývaná DENIM bola na tú dobu najodolnejšia bavlnená látka.  V roku 1850, Levi Strauss, otec rifľového oblečenia, odišiel z Bavorska do Kalifornie. Zistil, že práve zlatokopovia potrebujú pevné a odolné oblečenie, preto začal vyrábať nohavice z plachtoviny, ktoré získali ustálený názov „levisky“. Keďže sa vrecká týchto nohavíc pod váhou vzoriek hornín často trhali,  Levi najviac namáhané časti nohavíc posilnil medenými nitmi. Vďaka týmto nitom sa stávajú jeho rifle natoľko známymi, že nohavice si začínajú kupovať nielen zlatokopovia z okolia, ale postupne aj farmári a kovboji. Povesť o Straussových unikátnych nohaviciach sa postupne rozširuje aj do ostatných častí Ameriky a do okolitých štátov. Postupom času rifle skutočne dobývajú svet a nikto im už nedokáže odolať.

Kult  Džínsov

V 50.rokoch začína riflový boom, riflové nohavice sa stávajú všeobecne obľúbeným artiklom, možno aj kvôli dvom pánom – James Dean a Marlon Brando, ktorí boli v tej dobe symbolmi mladých rebelov a štýlu. Rifle sa stávali symbolom protestu, slobody, mladosti.  Čím boli tesnejšie, tým sa ich nositelia považovali za revolučnejších. Postupne sa rifle dostali do bežného šatníka všetkých vekových kategórií, boli obľúbenejšie, praktické a štýlové.  Spomeňme si na Československo, rifle sa dali zohnať len v tuzexe a ten kto ich mal bol naozaj frajer. Postupne sa ich výroba rozšírila do celého sveta. Čím ich bolo viac, ubúdalo na kvalite, ceny sa stali dostupné naozaj pre každého.

A tu v 21. storočí prichádzajú ľudia, ktorí chcú rifle obrodiť,  nosiť kvalitnú riflovinu, takú aká bola kedysi, pevná a odolná. Neroztrhne sa len tak, po pár mesiacoch intenzívneho nosenia.

vlastnoručná výroba od camilla love

Red Cotton Denim

Camillo Love je Američan, ktorý dlhé roky hľadal prácu, ktorá ho bude napĺňať a baviť. „Vždy som chcel mať vlastný biznis, robiť moje vlastné veci.“  Po mnohých rôznych povolaniach našiel to, čo je preňho ako stvorené. „ Pred niekoľkými rokmi som našiel svoju vášeň, je ňou Red Cotton Denim“ Vyrába rifle. Ale nie hocijaké. Za deň vlastnoručne ušije 3 až 4 riflové nohavice vlastnej značky Red Cotton Denim.

RED COTTON DENIM KUPITE TU

"AT RED COTTON DENIM THE MISSION ISN'T TO SELL JEANS; IT'S TO MAKE JEANS FOR YOU. ONE AT A TIME. BY HAND. BY ME."

CAMILLO LOVE Story

V roku 1999 Camilo Love pracoval v Japonsku ako inžinier v námorníctve. Zistil, že Japonci oceňujú všetko vlastnoručne vyrobené, čo pochádza z Ameriky. Keď sa vrátil do USA pracoval vo firme svojho kamaráta, ktorá robila výrub stromov a stavala domy. Tam si uvedomil, že správnymi zručnosťami a tvrdou prácou môže dosiahnuť čokoľvek. V tej dobe chodil s priateľkou, ktorá navrhovala rifle. Camillo zistil, že má veľkosť džínsov, ktorú nikde nevie zohnať. Mal túžbu vyrobiť si vlastné rifle. "Pomyslel som si, som inžinier, mohol by som prísť na to, ako sa vyrábajú rifle." Onedlho mal veľké šťastie a v San Francisku stretol kamaráta, námorníka, ktorý vyrábal rifle a zasvätil ho do tohto remesla. V tom istom čase stretol ďalšieho chlapíka v Oaklande, ktorý robil "kick ass" džínsy v celku úplne sám.

"Podelil sa so mnou o svoje vedomosti o látkach a strojoch potrebných na výrobu. Začal som šetriť, aby som si stroje mohol časom dovoliť. Naučil som sa všetko, od návrhov, konštrukcie, výroby modelov, výber tkaniny a marketing predaja svojich džínsov." Najprv vyrábal džínsy pre priateľov a známych, kým ho neoslovil obchod v San Francisku s prvou objednávkou. "Urobiť zákazku na desiatky džínsov, ktoré som mal sám vyrobiť za dva týždne, bola naozaj výzva! Bol to štart k uskutočneniu môjho sna!"

"Moja vášeň pre tvrdú prácu a kvalitu amerického výrobku je to, čo nájdete v Red Cotton Denim, ručne šitý selvedge denim."

RED COTTON DENIM KUPITE TU

Selvedge denim - o čom to celé je?

 Podľa čoho spoznáme pravé selvedge denim - rifle, ktorých látka je utkaná hustejšie a pevnejšie a tým sa zvyšuje ich kvalita? V prvom rade je to spodný okraj nohavíc. Nemá otvorené a rozštiepené okraje ako môžeme vidieť na klasických non- selvedge denim, pretože sú tkané na menších strojoch ako v masovej výrobe.

Nosením sa menia a dostávajú tvar nášho tela, majú „svoj život“. Rokmi sa prispôsobujú telu, takže ich nosenie je také pohodlné, že časom ani nevieme, že ich máme na sebe. Zároveň rokmi získajú iný vzhľad, sú ošúchané tam, kde sú najviac opotrebované a naberajú akúsi osobnú patinu. Menia sa podľa toho, ako sú nosené.

Manuál – ako sa o rifle starať

Pre nepraný denim je charakteristická jeho tvrdosť, ktorá nosením povolí a

prispôsobí sa postave či peňaženke vo vrecku. V namáhaných miestach sa farba začne otierať, čo im dodáva jedinečný look. Ak ho chcete docieliť, je nutné vedieť niekoľko dôležitých informácií ako sa o denim treba starať.

1.) Práčka je tabu

Bežné pranie zmarí kvalitu riflí aj vizuál, po ktorom túžite, vzhľadom na to, že sa

farba začne strácať rovnomerne. Najviac riskujete ich zrazenie až o jednu konfekčnú

veľkosť.

2.) 24/7

Až dlhodobým nosením džínsy získajú pohodlný tvar, preto je potrebné ich nosiť

vždy a všade, pričom na rok zabudnite na pranie. Nie je to nechutné, je to štýl.

3.) Matky, frajerky a manželky

Prečítajte im tento článok alebo si rifle čistite radšej sami.

Tu je návod ako na to:

1.) Zapnuté a prevrátené nohavice ponoríme do vane s teplotou vody cca 35 °C.

2.) Vo vode necháme rozpustiť trochu šetrného pracieho prostriedku.

3.) V závislosti od znečistenia rifle otáčame a perieme po dobu 10 - 30 min.

4.) Nezľakneme sa atramentového kúpeľa a tešíme sa, že biela kožená sedačka,

zostane po roku aspoň trochu biela.

5.) Džínsy vyberieme z vody a nežmýkame, necháme odkvapkať.

6.) Nohavice neohýbame, ale zavesíme na ramienko a umiestnime pod ne nádobu, do

ktorej bude stekať prebytočná voda.

7.) Nežehlíme.

 

RED COTTON DENIM KUPITE TU

 

 

 

  • Master Card
  • PayPal
  • Visa
  • VÚB