Všetko je o kašmíre!

by v Móda na

Zima nás opäť tento rok akosi neopúšťa a jednou z najdôležitejších vecí v zime je mať správny sveter. Keďže nie je sveter ako sveter, je nevyhnutné siahnuť po najluxusnejšom dostupnom materiále. Takýmto materiálom je bezpochyby kašmír.

Kašmírová vlna, jednoducho kašmír, je vlákno získavané zo špeciálneho druhu kozy. Ide o neobyčajný a veľmi výnimočný materiál, ktorý je stopercentne prírodný a patrí medzi najdrahšie textílie na svete. Vlákna sa získavajú na jar a v lete, kedy kašmírové kozy zídu do najnižších nadmorských výšok aby sa „zbavili“ vlny obtieraním sa o kamene a kríky. Tieto vlákna sú zozbierané a tým začína extrémne náročný proces výroby kašmíru.

Predstavte si pocit absolútnej hebkosti a vynásobte ho stokrát: „To je kašmír.“ Ak chcete aby váš svetrík bol dostatočne teplý, je veľmi dôležité zamerať sa pri jeho kúpe na počet vrstiev kašmírovej priadze. O čo viac vrstiev sveter má, o to je teplejší, kvalitnejší a samozrejme aj drahší.

Kašmírové svetre sa vyrábajú predovšetkým ručne. Investovať do kašmírového svetra je teda skvelou investíciou, pretože vďaka náročnej výrobe, ktorá zodpovedá finálnej kvalite produktu vám kašmír (pri správnej starostlivosti) vydrží navždy.

Prostredníctvom našej webovej stránky si môžete zakúpiť dva typy kašmírového svetra. Dôležitou informáciou je, že nami ponúkané svetre sú vyrábané na Slovensku. Jedná sa teda o 100% Slovenský produkt.

1. Tmavomodrý kašmírový svetrík, ktorý zdobia biele pumy, je kratším variantom siahajúcim do pása. Tento kúsok sa bude výborne dopĺňať s jednoduchou bielou košeľou, obyčajným tričkom či blúzou. Odvážnejšie a nekonvenčné povahy ho môžu kombinovať s najširším spektrom farieb ako napríklad žltá, červená ale spokojne môžete siahnuť aj po tmavo zelenej, alebo ecrú.


2.  Druhým typom je krásny čierny kašmírový sveter, ktorý je na prsiach ozdobený bielymi krížmi z kostí. Dostatočne mladiství a zároveň natoľko elegantný aby bol nositeľný ako zaujímavý doplnok pracovného odevu, ale aj ako obyčajný sveter na bežné každodenné nosenie.

 

1

 

1

 

Naše kašmírové svetre sú určené všetkým, ktorí majú štýl, neboja sa experimentovať s motívmi či tvarmi, ale zároveň im záleží na tom aby sa vo svojom každodennom outfite cítili pohodlne.

NJ

  • Master Card
  • PayPal
  • Visa
  • VÚB